10. října 2017 (aktualizováno 1. března 2018)

Po šesti letech jsem se rozhodl ukončit veřejné školení Úvod do PHP a Třídy a objekty v PHP, v prosinci tedy bude poslední veřejný termín. Připravuji však nějaké nové kurzy.

Od doby, kdy mi Jakub Vrána předal ono symbolické žezlo, jsem jen na tyto dva kurzy vypsal dohromady 40 termínů, kterými prošlo celkem přes 200 účastníků a všem za to moc děkuji. Kdybyste někdo chtěl ve školení pokračovat, dejte prosím vědět (Aktualizace: ve školeních pokračuje Martin Hujer). Pro úplnost: celkem jsem doposud pořádal něco málo přes 120 školení pro zhruba 800 účastníků.

Proč ta změna? Chtěl bych se víc věnovat bezpečnosti na všech frontách, zlepšovat současný stav, učit webové vývojáře stavět bezpečnější aplikace a uživatele přesvědčit, že jejich data jsou pro někoho zcela jistě „zajímavá“. Práce v oboru je dostatek a díky všem, kteří ji nepřidělávají, he he, he.

Školení bezpečnosti webových aplikací (nejbližší termín: termín zatím nevypsán) bude pokračovat, nově jsem pro veřejnost otevřel školení HTTPS (nejbližší termín: termín zatím nevypsán) a chystám kurz s pracovním názvem „pokročilá bezpečnost“. Zároveň jsem ve firmách začal přednášet o bezpečnosti na sociálních sítích i o heslech, všechno tohle pojede dál. Některá školení otevřu i v angličtině, aby se naši (a vaši) zahraniční kolegové mohli také leccos přiučit.

Ale poněvadž mě vývoj pořád baví (můžu stavět co často rozbíjím), tak jsem začal pracovat na projektu, který možná už používáte, se super lidmi, které možná už znáte. Však uvidíte, již brzy.

Aktualizace článku

1. března 2018 Kurzy Úvod do PHP a Třídy a objekty v PHP již nenabízím ani firmám

Michal Špaček

Michal Špaček

Vyvíjím webové aplikace, zajímá mě jejich bezpečnost. Nebojím se o tom mluvit veřejně, hledám hranice tak, že je posouvám. Chci naučit webové vývojáře stavět bezpečnější a výkonnější weby a aplikace.

Veřejná školení

Zvu vás na následující školení, která pořádám a vedu: