Podívejte se raději na online verzi přednášky, slajdy mohly být aktualizovány nebo doplněny.

Detail přednášky

Znáte film Mizerové? Ten ve kterém hraje Will Smitka?

V téhle dvojpřednášce s Vláďou "Willem " Smitkou jsme ukázali různé útoky a vysvětlíme, jak se jim bránit.

Ukazovali jsme:

Mnoho z těchto nástrojů používají i lidé, kterým se říká script kiddies (skiddies, skids), tedy „děcka se skripty“, kteří často ani nerozumí jak daná věc funguje. My jsme se to snažili v rychlosti vysvětlit a ukázat jak fungují a upozornit na to, že skids jsou běžný způsob hackování webových aplikací, že je třeba s nimi počítat a že stejné nástroje používají i profíci. Nástroje to jsou běžně dostupné a tak to má být, bez nich by se těžko ukazovalo, že bezpečnost je dobré brát vážně.

Mimochodem z filmu Mizerové pochází má oblíbená hláška a životní motto My shit always works sometimes a ve stejném duchu se nesla i tahle přednáška 😈

PS: Tato přednáška a ukázky v ní byly pouze pro vzdělávací účely a nově nabyté znalosti a dovednosti prosím použijte pro zlepšení zabezpečení a to především vlastních webů a aplikací.

Datum a akce

29. srpna 2019, Čtvrtkon #83 (délka přednášky 90 minut)

Michal Špaček

Michal Špaček

Vyvíjím webové aplikace, zajímá mě jejich bezpečnost. Nebojím se o tom mluvit veřejně, hledám hranice tak, že je posouvám. Chci naučit webové vývojáře stavět bezpečnější a výkonnější weby a aplikace.

Veřejná školení

Zvu vás na následující školení, která pořádám a vedu: