Jsem

Vývojář, Zend Certified Engineer

Zajímá mě web, bezpečnost a výkon. Stavím, bořím a testuji webové aplikace. Od roku 2009 mám certifikát Zend Certified Engineer. Vše, co jsem se jako vývojář naučil moc rád předávám dál na svých školeních. Webové vývojáře chci naučit stavět bezpečnější a výkonnější weby a webové aplikace.

Přednášející

Přednášel jsem na více než 90 konferencích a akcích, včetně konference WebExpo v Praze a konference Passwords v Las Vegas, USA, na obou opakovaně. Podívejte se na seznam všech mých přednášek.

Porotce a garant v soutěži WebTop100

Od roku 2011 jsem porotcem a od roku 2014 i odborným garantem pro oblast technické řešení a bezpečnost ve WebTop100, největší soutěži firemních webů a digitálních řešení v ČR. O zkušenostech s hodnocením a o výsledcích jsem napsal několik článků.

Byl jsem

Zaměstnanec v pražské kanceláři Skype

Úžasných pět let a pět měsíců od prvního pracovního dne v estonském Tallinnu až do listopadu 2012, během kterých jsem se naučil spoustu nových věci, nejenom co se týká vývoje služby pro stovky miliónů uživatelů, ale i samotného chodu a růstu firmy a kanceláře od pár lidí po stovku kolegů.

Vývojář ve Slevomatu

Od září 2013 do konce června 2014 jsem pracoval pro jednu z nejrychleji rostoucích firem v ČR. O tom, jak jsme zabezpečovali data Slevomatu i zákazníků se dozvíte v prezentaci Jak jsme zlepšili zabezpečení Slevomatu.

Spolupořadatel IPO48

V únoru 2011 se v Praze na akci IPO48 sešlo více jak stovka vývojářů, designérů a podnikatelů zaměřujících se na moderní technologie. Měli během 48 hodin vytvořit svůj tým, vyvinout prototyp aplikace a sestavit obchodní model, který by uspěl ve tvrdé konkurenci na globálním trhu. O akci si můžete přečíst třeba na Zdrojáku, u Davida Grudla nebo u Johna Vanhary.

Rádce v projektu SimpleTest.IO

SimpleTest.IO byl nástroj, který na vašem webu pravidelně hledal špatné odkazy, chybějící obrázky a další prvky. Původním nápadem bylo postavit Selenium v cloudu, ale nepovedlo se nám překonat překážky, které dnešní dynamický web takovému projektu staví do cesty a tak jsme to na jaře roku 2014 zabalili.

Spoluzakladatel webhostingu tojeono.cz

Koncem roku 2003 jsme se s kolegy rozhodli pro pořízení vlastních serverů, které jsme pod značkou tojeono.cz nabídli k využívání i dalším zákazníkům, kteří požadovali individuální nastavení služeb. Projekt jsem opustil přibližně po roce a po dalších dvou letech jsem opustil i kolegy.

Více o mně a mých dobrodužstvích naleznete na LinkedIn.

English