Ahoj, jsem Michal Špaček.

Jsem

Vývojář a školitel, Zend Certified Engineer

Zajímá mě web, bezpečnost a výkon. Stavím, bořím a testuji webové aplikace. Od roku 2009 mám certifikát Zend Certified Engineer. Vše, co jsem se jako vývojář naučil moc rád předávám dál na svých školeních, začal jsem s tím v roce 2011 a od té doby uspořádal více než 150 kurzů. Webové vývojáře chci naučit stavět bezpečnější a výkonnější weby a webové aplikace.

Vývojář nástroje Report URI

V roce 2017 jsem začal pracovat na Report URI, nástroji na reportování bezpečnostních událostí přímo z prohlížeče. Službu založil Scott Helme (provozuje např. i Security Headers), v týmu je také Troy Hunt (spravuje Have I Been Pwned?). Oba dva jsou známí a oceňovaní bezpečnostní výzkumníci a bloggeři.

Přednášející

Přednášel jsem na více než 140 konferencích a akcích, včetně konference WebExpo v Praze a konference Passwords v Las Vegas, USA, na obou opakovaně. Podívejte se na seznam všech mých přednášek.

Občasný lovec chyb

Chci, aby Internet byl o něco bezpečnější a tak hledám a hlásím bezpečnostní chyby. Nijak se při tom neskrývám a ani nechci nikoho poškodit. Větší i menší problémy jsem nahlásil společnostem jako např. Google (záznam na zdi slávy), Atlassian (zeď slávy, popis problému), T-Mobile (zeď slávy), Operátor ICT (zeď slávy, popis chyby), DomainTools (s překvapující rychlostí opravy), hosting Czechia od firmy ZONER (únik dat), Alza (článek o chybě), CZC.cz a mnoho dalších. Jestli chcete, aby vám lidé mě podobní také mohli jednoduše hlásit bezpečnostní chyby, přidejte si na web soubor security.txt.

Byl jsem

Zaměstnanec v pražské kanceláři Skype

Úžasných pět let a pět měsíců od prvního pracovního dne v estonském Tallinnu až do listopadu 2012, během kterých jsem se naučil spoustu nových věci, nejenom co se týká vývoje služby pro stovky miliónů uživatelů, ale i samotného chodu a růstu firmy a kanceláře od pár lidí po stovku kolegů.

Vývojář ve Slevomatu

Od září 2013 do konce června 2014 jsem pracoval pro jednu z nejrychleji rostoucích firem v ČR. O tom, jak jsme zabezpečovali data Slevomatu i zákazníků se dozvíte v prezentaci Jak jsme zlepšili zabezpečení Slevomatu.

Porotce a garant v soutěži WebTop100

Osm let počínaje rokem 2011 jsem byl porotcem a od roku 2014 i odborným garantem pro oblast technické řešení a bezpečnost ve WebTop100, největší soutěži firemních webů a digitálních řešení v ČR. O zkušenostech s hodnocením a o výsledcích jsem napsal několik článků.

Spoluzakladatel webhostingu tojeono.cz

Koncem roku 2003 jsme se s kolegy rozhodli pro pořízení vlastních serverů, které jsme pod značkou tojeono.cz nabídli k využívání i dalším zákazníkům, kteří požadovali individuální nastavení služeb. Projekt jsem opustil přibližně po roce a po dalších dvou letech jsem opustil i kolegy.

Více o mně a mých dobrodužstvích naleznete na LinkedIn.