Přijďte si popovídat o výkonu vašich webových aplikací a dozvědět se nějaké tipy a triky, jak jejich výkon zvýšit. Můžete se inspirovat mojí krátkou přednáškou na toto téma. O výkonnosti také píšu články a přednáším.

Název školení

Výkonnost webových aplikací


Náplň

Optimalizace jednotlivých částí webové aplikace:

 • HTTP – hlavičky ovlivňující platnost stránky
 • HTTP/2 – rychlost načítání stránek
 • Webový server – nastavení Apache, alternativy
 • HTML, CSS – rychlost stránek u klienta
 • JavaScript – rychlost operací, práce s pamětí
 • PHP – akcelerátory, efektivita kódu
 • MySQL – práce s databází (více na školení Konfigurace a výkonnost MySQL Antonína Faltýnka)

Společné koncepty:

 • Cache – databáze, disk, paměť
 • Profilování – hledání úzkého hrdla
 • Benchmarky – měření výkonnosti
 • Rozkládání zátěže – webový server, databáze

Je výkon vašich aplikací dostačující? A jaké je jejich zabezpečení? Přijďte to zjistit na školení Bezpečnost PHP aplikací.


Lektor

Michal Špaček (o lektorovi, kontakt na lektora)


Předpoklady

Přijďte se znalostmi PHP, MySQL a JavaScriptu.


Určeno pro

Školení je určeno jak pro tvůrce webových aplikací a částečně i jejich správce.


Termín a místo

15. 3. 2018 Praha, 10:0018:00, hodinová přestávka na oběd (přihlásit)
Školení se dle situace může až o hodinu protáhnout.

Node 5, Radlická 180/50, Praha

Přineste si notebook, bezdrátové připojení k Internetu je k dispozici. Pokud přenosný počítač nemáte, dejte mi vědět, notebook Vám zajistím. Oběd, káva, čaj a minerálka je v ceně školení.

Školení v Praze probíhají pravidelně jednou za čtvrt roku, vždy v polovině března, června, září a prosince, v jiných městech nepravidelně.


Kapacita

Nejvýše 15 účastníků


Cena

3990 Kč bez DPH, 4828 Kč s DPH, 30% sleva pro studenty


Materiály

Účastníci dostanou tištěnou prezentaci a certifikát. Dostatek prostoru bude věnován na dotazy. Po skončení školení zasílám komentovanou prezentaci e-mailem i s příklady použitými na školení.


Ohlasy na školení

Vít Zatloukal, oXy Online s.r.o.

Školení pro nás bylo rozhodně přínosné. Líbilo se nám, že školení bylo přizpůsobeno pro naše potřeby, že jsme se mohli podrobněji věnovat tomu, co je pro nás důležité a nezdržovat se tím, co nepoužíváme. Určitě nám to pomůže vyladit naše aplikace, výkon a stabilita je pro nás klíčová a do budoucna počítáme s nárůstem zatížení. Hodně přínosný byli celý koncept školení, nebylo zaměřeno jednostranně, ale podíval jsme na webovou aplikaci ze všech stran, od systémových a serverových nastavení, přes aplikaci a databáze až po klientskou stranu jako JavaScript, optimalizace obrázků, optimální použití CSS. A naprosto neocenitelné jsou zkušenosti z praxe, na těch se dá krásně ukázat, na co je potřeba si dávat pozor a jak nejvhodněji se k optimalizaci konkrétního místa postavit.

Jan Hort, Dixons Retail SSC s.r.o.

Školení výkonnosti webových aplikaci se mi moc líbilo jak obsahem tak i přednášenou formou. Celkově jsem se dozvěděl hodně nových a užitečných informací, které se dají využít v praxi a také jsem se pobavil. Moc díky Michale! ;-)

David Mudrák, Moodle HQ

Na školení Michala Špačka si cením nejen vysoké odborné úrovně výkladu problematiky, ale zejména úzké vazby na každodenní práci webového vývojáře. Školení jsou orientována zejména na praktické použití předávaných zkušeností. Probírané téma bylo vždy doplněno příklady konkrétního použití, které bylo možno okamžitě aplikovat ve vlastních projektech. Mohu vřele doporučit každému, kdo se chce vývojem webových aplikací zabývat zodpovědně.

Všechny ohlasy


Přihláška

Termín
15. 3. 2018 Praha
Účastník
Fakturační údaje (nepovinné)
načíst zbytek načíst zbytek čekejte… nenalezeno, chyba, znovu Nejdříve vyberte zemi a zadejte IČO

Zadané údaje budou použity pro vystavení faktury, která vám bude zaslána e-mailem během několika dní, případně pro zaslání pozvánky, pokud se hlásíte na předběžný termín.

Pokud se školení z jakéhokoliv důvodu neuskuteční nebo se přesune na jiný termín, který vám nebude vyhovovat (živelní pohroma, nemoc přednášejícího, …), bude vám vrácena celá zaplacená částka. Pokud nastanou překážky na straně účastníka, může za sebe poslat náhradníka nebo se zúčastnit náhradního termínu.

Školení v tomto rozsahu je možné uspořádat i ve vaší firmě. Nabízím i konzultaci pro vaši firmu, napište mi!

English