Na tomto školení si ukážeme vše co budete potřebovat k psaní jednoduchých skriptů v PHP. Doporučuji absolvovat i kurz Třídy a objekty v PHP, zvlášť pokud chcete vytvářet větší aplikace.

Aplikace dnes musí být bezpečné a výkonné, na školení bezpečnosti a výkonnosti webových aplikací vám ukážu, jak na to.

Název školení

Úvod do PHP


Náplň

  • Základní syntaxe, vkládání do HTML
  • Komentáře, operátory, proměnné, typy
  • Komunikace s uživatelem přes formuláře, session
  • Vestavěné a vlastní funkce, třídy a objekty
  • Řídící struktury if, switch, cykly while, do, forforeach
  • Vyčlenění a propojení jednotlivých částí aplikace
  • Práce s databází MySQL
  • Nastavení, knihovny PECL a PEAR, Composer, dokumentace
  • Šablonovací systémy
  • Příkazový řádek

Lektor

Michal Špaček (o lektorovi, kontakt na lektora)


Předpoklady

Na toto školení byste měli přijít se znalostí HTML a alespoň základní znalostí syntaxe SQL. Pokud si chcete přinést vlastní počítač, měli byste na něm mít nainstalováno PHP, např. pomocí balíku XAMPP.


Určeno pro

Školení je určeno pro autory webových aplikací.


Délka

Školení je jednodenní, trvá 8 hodin i s přestávkami, ale dle situace se může až o hodinu protáhnout.
Pokud budete mít zájem o více praktických příkladů a úloh, můžeme školení uspořádat i dvoudenní.


Kapacita

Neomezena, ale nad 12 účastníků zbývá méně času na dotazy.


Cena

15000 Kč bez DPH, 18150 Kč s DPH
Základní cena dvoudenního školení je 30000 Kč bez DPH, 36300 Kč s DPH.


Materiály

Účastníci dostanou tištěnou prezentaci a certifikát. Dostatek prostoru bude věnován na dotazy. Po skončení školení zasílám komentovanou prezentaci e-mailem i s příklady použitými na školení.


Ohlasy na školení

Šimon Jan Šustek

Na školení mne přihlásili rodiče, šel jsem na něj s opatrnými očekáváními. Michal mne však překvapil svými znalostmi a hlavně přístupem. Jeho otevřený přístup a ochota vysvětlovat je bezedná. Dal mi spoustu tipů, nápadů a konkrétních příkladů, jak mohu moje projekty vylepšit. Už se moc těším se na pokračování, teď už budu muset asi přemluvit rodiče já ;-)

Antonín Lepša

Ačkoliv jsem na internetu nalezl poměrně velké množství informací o PHP, trpěl samostudiem a na školení Úvod do PHP jsem přicházel možná s malým náskokem, jsem rád, že jsem se ho zúčastnil. Michal trpělivě odpovídal na veškeré, někdy i záludné otázky, každému z nás se dostatečně individuálně věnoval, jeho výklad byl jasný, podle mého názoru srozumitelný i pro úplné začátečníky, výklad byl poutavý a školení překvapivě rychle uteklo, i když se, vzhledem k množství dotazů, o bezmála dvě hodiny protáhlo. Ačkoliv jsem si myslel, že základy víceméně znám, opak byl pravdou a získané informace mi velmi pomohly si základy správně utřídit a důkladně pochopit. Příjemným překvapením potom byla návštěva Jakuba Vrány a jeho dárek – kniha 1001 tipů a triků pro PHP – i s věnováním. Ještě jednou děkuji za uspořádání školení a rozhodně ho všem začátečníkům a lehce pokročilým vřele doporučuji.

David Kudláček, Masarykova univerzita, Institut biostatistiky a analýz

I když se školení jmenuje úvod do PHP, jeho náplň je velmi obsáhlá a důraz je kladen na „špeky“, se kterými se PHP programátoři potýkají, proto bych ho doporučil zejména začínajícím PHP programátorům, ale i jako shrnutí očima zkušeného programátora je velmi užitečné. Každému, kdo v této oblasti začíná ušetří dlouhé hodiny strávené nad hledáním neočekávaných drobností.

Další ohlasy najdete na stránce s ohlasy na veřejné školení.


Objednávka

Pro objednání školení mi napište e-mail a navrhněte termín, který se vám hodí.

English